Nové kurzy září

7/9/2021

Připravili jsme tři nové kurzy týkající se oblasti OS a cloudu.

 

Istio Service Mesh (ENG) 

In this course you will learn how to control the flow of traffic and API calls between services, test various failure scenarios, automatically secure your services through managed authentication, authorization and encryption of communication between services, apply polices and ensure that they’re enforced, and observe everything with rich automatic tracing, monitoring and logging of all your services.

 

 

CI/CD: end-to-end řešení pro on premise aplikace

Kurz si klade za cíl podrobně popsat vytvoření kompletního DevOps stacku na ARM64 platformě a předvést jeden z mnoha způsobů instalace a využití vybraných CI/CD nástrojů a ekosystému služeb potřebných pro provoz a správu aplikací. Kurz se zaměřuje na build, nasazení modelové cloud-native GO aplikace ze zdrojového kódu, přes build a deployment v rámci několika prostředí a následný monitoring. Součástí kurzu je i popis ARM64 platformy a multiplatformního buildu image. Popisované aplikace a principy nejsou striktně vázané na ARM64, ale lze je bez problémů použít i na platformě
x86-64.

 

 Aplikační bezpečnost a multi-cloud networking

 

Nové trendy v provozu aplikací vedené především kontejnerizací a bez běhu klasických serverů mají významný dopad na to, jak jsou aplikace navrženy, síťově propojeny a zabezpečeny. Síťové politiky a zásady již nelze spravovat pouze na klasické úrovní síťových prvků. Existující nástroje navržené na ochranu před útoky tzv. WAF (Web Application Firewall), avšak ty nedokáží chránit před chybami a komunikací samotných aplikací a jejich API rozhraní. Tímto vzniká potřeba nového přístupu zabezpečení zaměřeného na aplikace a jejich API komunikaci.

 

Tým Datascriptu

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace