Prometheus, Mimir, Loki, Tempo, Parca

Na co se můžete těšit:

Neustále rostoucí nároky na rychlost a objem nasazovaných služeb se odráží i v práci IT týmů. Moderní nástroje na správu konfigurací a nové přístupy k provozu aplikací, dovolují i malým týmům spravovat rozsáhlé systémy. Tento trend se promítá i do monitoringu. Již nestačí staticky konfigurované řešení, ale je třeba pokrýt velké množství služeb a procesů, které mohou být dynamicky nasazované napříč privátními datacentry nebo veřejnými cloudy.

V rámci snídaně představíme moderní monitorovací ekosystém založený na principech monitorovacího nástroje Prometheus. Tento nástroj sbírá metrické data pomocí dynamické konfigurace "service discovery", které následně analyzuje. Samotná analýza metrických dat nestačí pro plnohodnotnou diagnostiku problémů, je třeba pokrýt všechny druhy telemetrie. Pro analýzu logů slouží agregační platforma Loki, pro analýzu spanů slouží Tempo a pro profilování aplikací je možné použít nástroj Parca. Tyto nástroje sdílí stejnou filosofii a formát pro ukládání dat a jazyk pro analýzu a jednoduchou korelaci získaných dat, která pak dovoluje efektivní diagnostiku problémů.

 

  • Technologie: Prometheus, Mimir, Loki, Tempo, Parca
  • Ukázka infrastruktury pro sběr všech druhů telemetrických dat.
  • Možnosti dotazovacích jazyků pro různé druhy telemetrických dat.
  • Ukázka dashboadů, které prezentují a korelují na jednom místě více druhů telemetrických dat.

 

Prezentující:  Aleš Komárek, Senior SRE Engineer (F5 Volterra)

Aleš Komárek pracuje jako Senior SRE Engineer v F5. Dříve pracoval ve společnosti Volterra, Mirantis a tcpcloud na provozu cloudových a kontejnerových řešení. Jeho prací je správa monitorovacího řešení pro globální platformu F5.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace