Není business analytik jako business analytik

26. 10. 2021 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Kdo je business analytik a co je to business analýza? Víme vždy, co od této role a činnosti očekáváme? Má být jejich výstupem soubor požadavků na nový systém, nebo komplexní datová analýza? Do jaké podrobnosti má vytvořit datový model business analytik a kdy už musí do hry vstoupit vývojář nebo SW analytik? Zpracujeme-li na začátku vývojového projektu AS-IS a TO-BE analýzu procesu, už dále business analytika nepotřebujeme? Můžeme jej v tu chvíli z týmu propustit? A jak je to s business analýzou v agilních přístupech? Například SCRUM team nezná roli business analytika. Znamená to, že business analýzu v agilních týmech nepotřebujeme? A vůbec, business analýza je neproduktivní činnost. Co se stane, když ji z rozpočtu úplně vyškrtneme?

 

V rámci snídaně se budeme věnovat tématům:

  • Kdo je business analytik a co je business analýza?
  • Jaký je rozdíl BA ve vodopádových projektech a při agilním vývoji aplikací?
  • Jaké jsou kvalifikační předpoklady a požadavky na business analytika a kohokoliv, kdo se business analytickými činnostmi zabývá?
  • Jakou formu a obsah výstupů business analýzy potřebujeme a dostáváme?
  • Jak souvisí business analýza se zajištěním kvality dodávek vývoje aplikací?
  • Které nástroje a metody efektivně používat pro BA?
  • Mnoho inspirativních příběhů z reálné praxe.

 

Prezentující:  Ing. Ivana Šabatová, Ph.D. (sabi consulting s.r.o.)

Ivana jako první v ČR vytvořila kurz připravující adepty na certifikaci OCEB Fundamental. Od té doby jejími kurzy u nás i v zahraničí prošlo několik stovek konzultantů, manažerů, business analytiků a lidí dalších profesí, které Ivana nadchla pro heslo „Procesy nás baví!“. Vystudovala Technickou kybernetiku a získala doktorát z aplikované informatiky. Je držitelkou řady odborných certifikátů a akreditovanou lektorkou ITIL® 3 /4. Věnuje se konzultacím v oblastech automatizace business procesů a business pravidel, řízení IT služeb a zajišťování informační bezpečnosti.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace