Evoluce Pythonu - moderní prostředí, nová syntaxe a trendy

2. 2. 2023 9:00 – 10:00

Za více než 30 let Python prošel velkým vývojem a nese si tak s sebou spoustu zastaralých způsobů. V posledních letech se tento vývoj ještě více akceleroval přílivem nových uživatelů používajících Python pro data science, web development, microservices a IoT. To s sebou přináší mnoho nových možností a trendů, které se v Pythonu objevují. Při snídani si nejprve ukážeme novinky v Pythonu, kdy je správně využít a na co si dát pozor. Ve druhé části probereme trendy, které se v Pythonu v posledních letech projevily a v diskuzi je zkusíme extrapolovat do blízké budoucnosti.

 

Na co se můžete těšit:

  • Moderní správa prostředí Pythonu
  • Pattern matching, walrus operator
  • Typování
  • Vhodné use-cases pro plné využití Pythonu
  • Budoucnost

 

Prezentující: Petr Šebek (ThreatMark)

Petr v Pythonu profesionálně programuje dennodenně už deset let a s radostí sleduje, jak se stává nejoblíbenějším jazykem pro výuku programování, zpracování dat, vědeckou práci a při vytváření velkých distribuovaných aplikací. Svou kariéru začal zpracováváním velkého množství dat v e-commerce platformě ROI Hunter, poté se podílel na vybudování platformy pro obchodování na burze ve společnosti Quantlane a v poslední době se snaží odhalovat finanční podvody v digitálním světě v ThreatMarku.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace