Elasticsearch a AI: Nové možnosti ve vyhledávání

6. 6. 2024 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Ve světě datového vyhledávání nabývá umělá inteligence stále většího významu. V našem morning talku se zaměříme na inovativní funkce, které Elasticsearch nabízí v oblasti AI. Ať již využíváte Elasticsearch pro vyhledávání na vašem projektu či jako nástroj pro Observability, Elastic přichází s moderními řešeními. Mezi ně patří vector search, možnosti integrace s LLM nebo AI asistent pro Observability. Pojďme se společně podívat na to, jak tyto nástroje transformují práci s daty a jaké nové příležitosti nabízejí.

 

Terraform

  • Vector Search v Elastic s využitím Text Embeddings
  • Elasticsearch a Large Language Models (LLMs)
  • RAG Search (Retrieval Augmented Generation) a Elasticsearch
  • AI Assistant pro Observability v Elasticsearch

 

Prezentující:  Petr Novotný

Petr pracuje s ElasticSearch na denní bázi posledních 9 let a během této doby nasazoval Elastic v Mall.cz a několika dalších IT společnostech. Jeho odborný záběr je od solution architektury přes vlastní development (JavaScript, PHP), přes ElasticSearch, Oracle, PL/SQL až po agilní metodiky a SCRUM.

 

 Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace