Dynamická infrastruktura v Consulu

2. 2. 2022 9:00 – 9:00

Na co se můžete těšit:

V měnící se infrastruktuře je težké udržovat seznam služeb a jejich instancí, natož je přes různé infrastruktury propojit mezi sebou, monitorovat a konfigurovat. Distribuce aplikací přes různé platformy, ať už kontejnery, VM, baremetal, hybrid a multicloud problém dále komplikuje. Jedním z přístupů jak toto řešit je service discovery.

U této snídaně si představíme nástroj Consul. Ten slouží jako dynamický servisní katalog a zároveň jako centrální konfigurační registr. Pomocí něj můžeme propojit aplikace z různých prostředí do jednoho celku.

 

  • Architektura consulu jako servisního katalogu
  • Registrace node a práce s katalogem
  • Dynamická konfigurace s consul template
  • Ukázka automatizovaného loadbalanceru

 

Prezentující:  Martin Olexa, Head of Linux Team (Mall.cz)

Kolem IT technologií se pohybuje přes 10 let, od role technika v datacentru až po vedoucího infrastrukturního týmu v Mall.cz. Aktuálně se stará o provoz serverové infrastruktury a navázaných PaaS služeb. S consulem má několik let zkušeností, od administrace v provozu po architekturu v rozsáhlém prostředí (>2000 client node).

Prezentující:  Lukáš Svoboda, Software Solutions Architect (Mall.cz)

Od dětství se pohybuje v inženýringu. Po vstupu do softwarového průmyslu pře více jak deseti lety vystřídal role od Java vývojáře, Produktového Vlastníka nebo DevOps Inženýra až po Tech Leada nebo IT Solution Architekta. Zkušenosti z různých rolí získával v různých kulturách i prostředích od body shop agentur až po konzulting nebo ecommerce.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace