Datová analýza s využitím programovacího jazyka Python

Na co se můžete těšit:

Python je interpretovaný vysokoúrovňový programovací jazyk, který v současnosti patří mezi nejoblíbenější programovací jazyky vůbec. Možnosti využití Pythonu jsou velmi široké. V současnosti se masivně používá i pro numerické výpočty, analýzu dat, statistické výpočty, práci s grafy, predikce, strojové učení atd. Mezi pokročilejší techniky patří i zpracování přirozeného jazyka (natural language processing) a zpracování i analýza obrazových dat (computer vision). Zmíněné koncepty si ukážeme v praxi, pričemž použijeme programovací jazyk Python v prostředí Jupyter Notebooku, který se v této oblati stal nepsaným standardem.

 

  • Nástroje online datové analýzy
  • Transformace dat na informace
  • Jupyter Notebook
  • Knihovny používané v této oblasti: NumPy, Pandas, Polars, Seaborn, scikit-learn
  • Vizualizace dat: Matplotlib
  • Zpracování obrazů a přirozeného jazyka v Pythonu
  • strojové učení

 

Prezentující: Pavel Tišnovský (Principal SW Engineer and tech lead at RedHat)

Pavel vystudoval VUT FIT a v současné době pracuje ve společnosti Red Hat, kde vyvíjí nástroje a mikroslužby pro OpenShift. V současnosti používá převážně programovací jazyky Go a Python v odůvodněných případech i Javu, Python, BASH či ANSI C. Pro soukromé projekty preferuje Clojure nebo z druhé strany spektra assembler.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace