Cilium CNI - Kubernetes síť s překvapením

Kubernetes je jasná volba pro on-prem i cloudový provoz kontejnerových aplikací. Při minulém povídání jsme se podívali na základy fungování sítě v Kubernetes (CNI) a začlenění clusteru do existující infrastruktury. Při této snídaní se podíváme na Cilium CNI a jeho skrytá tajemství.

Volba CNI pluginu je zásadní otázka při instalaci nového clusteru, protože v nemalé míře ovlivňuje fungování clusteru, jeho funkce, a zejména výkon. V praktické ukázce si ukážeme co Cilium umožňuje, na jakou konfiguraci si dát pozor a především jestli přináší tolik revolučních funkcí jak slibuje dokumentace. Celá snídaně bude prakticky jedno dlouhé demo.

 

Prezentující: Tomáš Kukrál (Second Foundation)

Tomáš se věnuje Kubernetes od doby, kdy ke spuštění kontejnerů byl potřeba jeřáb a deployment v Normandii neznamenal spustit kontejnery na severu Francie. Postupně se bavil s provozování Cephu pro/v Kubernetes na ČVUT FIT, OpenStacku v Kubernetes (a obráceně) pro Mirantis a řízením clusterů golangem v F5 XC. Neustále balancuje mezi programováním, architekturou a DevOps světem, takže ve volném čase chytá rovnováhu, psy, vlny, snaží se daleko ujet, včas otevřít padák a nakonec bezpečně přistát.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace