Jsem v kurzu

17/4/2024

Zdroj: Článek na měšec.cz

Úřad práce dává 50 tisíc na rekvalifikaci, ale málokdo to ví. Přitom zbývá už jen 16 měsíců ...

Stát disponuje 5,5 miliardami Kč na rekvalifikační kurzy, ale povědomí o této možnosti je nízké. Kurzy jsou financovány z Národního plánu obnovy a musejí být využity do září 2025. Některé naše kurzy je možné absolvovat v rámci tohoto programu nazvaném "Jsem v kurzu"; jde o vzdělávací kurzy digitálních dovedností s 82% spoluúčastí státu. Každý zájemce může získat až 50 tisíc Kč na vzdělání. Přihlášky na kurzy se podávají online a účastníci se registrují prostřednictvím Úřadu práce.

Některé zájemce odrazuje právě nutnost registrace na kurz prostřednictvím Úřadu práce. Ale již nevědí, že příspěvek na kurz můžete získat, ať už pracujete, podnikáte, studujete, jste na rodičovské dovolené nebo práci hledáte. Pro absolvování kurzu stačí pár minut - vyplnit přihlášku na e-shopu MPSV. Skutečnost, že jste vedeni v evidenci jako zájemce o zaměstnání Úřad práce ČR nikam nenahlašuje. 

Naše kurzy jsou bez rizika penalizace. Není požadováno složit žádnou závěrečnou zkoušku, ani Vám nebude nabízeno nové zaměstnání. Kurzu je potřeba se pouze zúčastnit :-)

 

Nevíte si rady? kontaktujte tým DataScriptu, poradíme s výběrem i s přihlášením.

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace