Jako kotlíkové dotace, jen na IT vzdělání. Stát vám přispěje až 50 tisíc, abyste se naučili programovat a poroučet AI

14/5/2024

Zdroj: Zive.cz

Odborníci varují, že bez digitálních dovedností se česká ekonomika neobejde. Úřad práce plánuje proškolit 100 tisíc lidí do 18 měsíců a proplatí až 50 000 Kč nákladů. Ministerstvo práce nabízí dotované kurzy na www.jsemvkurzu.cz, kde si můžete vybírat z více než 1 700 kurzů bez ohledu na váš zaměstnanecký status.

Kurzy pro zvýšení dovedností v oblasti digitalizace vyžadují minimální spoluúčast 18 % z ceny, většina žádostí je schválena. Zájemci se mohou naučit využívat umělou inteligenci, datovou analýzu, zpracovávat velká data, optimalizovat IT architekturu či programovat například v Pythonu.

Přihlášení probíhá elektronicky přes Identitu občana či bankovní identitu. Evropská unie na tento program vyhradila 5,5 miliardy korun. Do roku 2030 zanikne v Česku 330 tisíc pracovních míst, ale vznikne 520 tisíc nových, z nichž většina bude vyžadovat digitální dovednosti.

V Datascriptu se v tomto programu digitalizace "Jsem v kurzu" můžete vzdělávat jak v IT, tak v oblasti umělé inteligence (AI). S registrací Vám rádi pomůžeme.

 

Tým DataScriptu.

 

Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace