Úvod do DevSecOps

28. 4. 2021 9:00 – 10:30

Na co se můžete těšit:

Kdo je to ten DevSecOps a co na něj Jan Tleskač? DevOps dnes už zná i vaše babička, ale slyšeli jste už o DevSecOps? Dost možná ne, a proto by vás mohla zajímat snídaně na které si o něm pár slov povíme. Jak během posledních let stále víc a víc pozorujeme, bezpečnost (security) je v IT branži čím dál důležitější a skloňovanější téma. Jak tento faktor pojmout tzv. z gruntu při vývoji software nám prozradí právě DevSecOps.

První část

  • Motivace
  • Základní principy DevSecOps
  • Použití a rozšíření ve firmě
  • Analýza (nejen) kódu
  • Nástroje a cloud
  • A co dál?

 

Prezentující:  Pavel Winkler (Rationis Development s.r.o.)

Vývoj software hraje pro Pavla v osobním i pracovním životě prim už od patnácti let. Od střední školy a prvních brigád v oblasti programování se postupně dostal až k vlastní společnosti Rationis Development a orientuje se na vývoj aplikací pro finanční sektor. Díky vyšší požadavkům na bezpečnost ze strany klientů se spolu s kolegou se kterou firmu založili, začali zabývat DevSecOps, který u několika klientů pomáhali zavádět a rozvíjet.

 

Druhá část

  • Github + Azure
  • Představení Github Advanced Security
  • Ukázka použití

 

Prezentující:  Tomáš Slavík (Microsoft)

Tomáš pracuje na pozici Cloud Solution Architekta v Microsoft, kde mam na starost predevsim oblast aplikacni architektury a vyvoje nad platformou Azure. Enterprise zakaznikum pomaham s navrhy reseni a implementaci cloud native aplikaci v souladu s pozadavky a modernimi trendy. Software vyvojem a architekturou se zabyvam pres 15 let a stale se ucim.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace