Microservices – vývoj v distribuovaném systému

2. 6. 2021 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Uděláme si menší výlet do problematiky vývoje v distribuovaném systému a seznámíme se s tím, jak řešit některé typy úloh v Microservices prostředí. Probereme některé základní vzory při vývoji Microservices jako transakce v distribuovaném systému, nebo složitější pohledy na data, které jsou rozesety mezi jednotlivými úložišti. Povíme si, jaké testovací strategie se při vývoji Microservices používají a zkusíme si něco říci o škálování teamů a změnách ve vývojovém oddělení, které se k vývoji Microservices pojí.

 

  • Proč by Vás měly Microservices vlastně zajímat
  • Jaké změny Vás čekají ve vývojovém oddělení
  • Jak řešit transakce v distribuovaném systému
  • Jak řešit složité pohledy na data, které jsou uloženy v několika úložištích různých Microservices
  • Proč a jak testovat jednotlivé služby

 

Prezentující: Jindřich Kubát

Jindra nabral své zkušenosti v MALLu, kde pracoval téměř 10let a prošel pozicemi od řadového vývojáře až po Vedoucího oddělení vývoje. V MALLu významně pomáhal zavádět Agilní vývoj, Continuous Delivery, Microservices a DevOps kulturu. V současné době pracuje na strategické pozici jako Head of Development CoE v Komerční Bance, kde má na starosti celý development čítající kolem 800 lidí a mimo jiné se významně podílí na implementaci Microservices Architektury v rámci KB.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace