Kubernetes - nasazení cloud native aplikací

7. 4. 2021 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Provoz aplikací v kontejnerech je jasný trend posledních let a použití Kubernetes pro orchestraci kontejnerů také nic neobvyklého. Další nepostradatelné článek řetězu je CD systém, který zajistí rychlé a bezproblémové spuštění aplikace v clusteru. Deployment/delivery systém je ale v praxi mnohem složitější než jen běžná pipeline, která spustí několik příkazů.

Při snídani budeme nejdříve diskutovat o tom, jaké jsou požadavky na provoz aplikací z pohledu jejího vývoje - podíváme se na možnosti škálování, logování, použití storage a kontrolu SLO/SLA. V druhé části si ukážeme, jak aplikaci jednoduše (reprodukovatelně a rychle) spustit v clusteru automaticky jí spravovovat či updatovat.

 

  • Vývoj aplikace pro cloud native prostředí
  • CI a zabezpečení artefaktů
  • CD pro kontejnerové aplikace v Kubernetes
  • Rollback a recovery
  • Demo!

 

Prezentující: Tomáš Kukrál (Volterra, Inc.)

Tomáš pracuje pro společnost Volterra a má na starost integraci Kubernetes do edge cloud platformy a vývoj Kubernetes komponent. V minulosti pracoval pro Mirantis a ČVUT FIT. Ve volném čase se věnuje parašutismu a fotografování.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace