Kódem k lepší Architektuře

Na co se můžete těšit:

Při návrhu a tvorbě softwarových systémů, zvláště těch založených na mikroslužbách nebo distribuovaných architekturách, se často setkáváme s řadou výzev, které mohou významně ovlivnit jak technickou tak obchodní stránku projektu, jako příklad můžeme uvést: 

 

  • Problémy s datovou konzistencí (Data consistency)
  • Těsné vazby mezi službami (Tight Coupling)
  • Obtížná sledovatelnost (Observability)
  • Bezpečnostní rizika (Security Risks)
  • Zotavení z chyb(Failure Handling)

 

Efektivní architektura pomáhá řešit tyto výzvy prostřednictvím správného návrhu, který zvyšuje modularitu, znovupoužitelnost. Zároveň snižuje závislosti mezi komponentami a zlepšuje přehlednost systému. Přístup Architektura jako kód (Architecture as a code) zjednodušuje verzování, revize a automatizaci aktualizací. Tento moderní přístup zajišťuje, že dokumentace a jednotlivé diagramy vždy odpovídají aktuálnímu stavu systému a usnadňuje integraci do běžných pracovních procesů, jako jsou revize kódu a continuous integration.

Během tohoto workshopu se seznámíte s principy a návrhovými vzory, jak efektivně řešit a předcházet typickým problémům v architektuře, ale také jak prakticky aplikovat Architecture as a code. Ukážeme vám, jak můžete dlouhodobě monitorovat a rozvíjet své systémy s minimálním technologickým dluhem. Tento interaktivní workshop je ideální pro všechny vývojáře a architekty, kteří chtějí převzít kontrolu nad architekturou svých softwarových projektů a převést jejich teoretické znalosti do praktického využití.

 

Prezentující:  David Bečvařík (SW Architekt, Heureka)

David je SW Architekt v heureka!group. Duší však stále zůstává vývojářem a pragmatickým propagátorem open source. Aktuálně se věnuje problémům kontejnerizace a moderního aplikačního vývoje i na komunitní scéně a to v Prague Containers Meetup a nové skupině Grumpy Programmers.

 

 Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace