Jira - agilní přístup v řízení (ne)IT projektů

22. 6. 2022 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Agilní řízení projektů je celosvětově nejrozšířenějším nástrojem, jak vést projekty a produkty v oblasti vývoje softwaru. Od malých aplikací až po ty enterprise. Řada týmu má skvělé teoretické zkušenosti jak by Agile, Kanban nebo Scrum měl fungovat, ale často pokulhává konkrétní implementace za pomocí vhodného nástroje, který řízení procesů podpoří. Během tohoto Morning Talku se od zkušených agilních lektorů dozvíte, jak správně spojit teoretickou linku s tou praktickou v tomto případě za pomoci agilního nástroje Jira. Správná podpora agilních procesů a nástrojů je totiž velmi důležitá, hlavně pak v dnešní “new normal” době, kde řada týmů pracuje v distribuovaných týmech a “lepíky” již nejsou vhodným nástrojem.
Dozvíte se především, jak správně organizovat Produktový Backlog, plánovat iterace a sprinty například za pomoci Scrum tabule. Podělíme se s vámi také o tipy, jak pro lepší přehlednost využívat rychlé filtry a swimlanes. Další ukázka bude věnována metodice kanban, kde se podíváme na možnosti konfigurace kanban tabule, zobrazení backlog požadavků a jak se lépe orientovat v úkolech pomocí rychlých filtrů.

 

  • Agile teorie na úvod
  • Seznámení s Jira Software
  • Demo Scrum v Jira
  • Demo Kanban v Jira

 

Prezentující: Ing. Martin Popelák

Martin Popelák je již více než 10 let lektorem a koučem agilních školení a workshopů a má praktické zkušenosti z mnoha firem z České republiky i ze zahraničí. Jeho hlavní předností je umění propojit vykládanou látku s příklady z praxe, působí totiž jako agilní kouč ve společnosti Siemens PLM, kde se podílí na agilní transformaci organizace s více než 2 000 zaměstnanci. Martin je školitelem kurzů společnosti SCALED AGILE, je držitelem certifikace SAFe® Program Consultant, která mu umožňuje vyučovat certifikační kurzy frameworku SAFe. Martin byl hlavním lektorem více než 100 různých agilních kurzů a velmi rád pomáhá firmám v agilním vzdělávání a zlepšování agilních procesů.

Prezentující: Patrik Waloszek (Unicorn Systems)

Patrik se ve světě IT pohybuje už 20 let. Ve společnosti Unicorn působí posledních 7 let jako Atlassian Consultant a Developer. Věnuje se návrhu a realizaci řešení s využitím Jira a dalších produktů z rodiny Atlassian. Své zkušenosti se snaží předávat jak ve formě konzultací tak i prostřednictvím prezentací a webinářů.

Prezentující: Lucie Gřešulová (Unicorn Systems)

Lucie pracuje ve společnosti Unicorn jako Atlassian Consultant. S klienty konzultuje rozmanitá řešení a možnosti nad nástroji pro týmovou spolupráci jako je Jira a Confluence. V oblasti IT se pohybuje 3 roky a je to obor, ve kterém se našla. Ve volném čase ráda chodí do přírody se psem a na dobré jídlo.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace