Jak řídit agilní projekty a být agilní firma pomocí frameworku SAFe

16. 2. 2022 9:00 – 10:00

Agilní řízení projektů není jen o tom, že děláme standupy a máme SCRUM Mastera. Cílem této přednášky je vysvětlit, že KAŽDÝ člen organizace, ano i VY, se musí aktivně podílet na agilním řízení projektu. Agilita totiž není jen „buzzword“, ale styl pracovní kultury, myšlení a návyků, které umožňují tolik potřebnou zpětnou vazbu pro zákazníka. Každá firma má vlastní styl řízení projektů a organizace práce. Agilní framework Scaled Agile Framework (zkráceně SAFe) však nastavuje fundamentální principy řízení organizace a týmů tak, aby business agilita nebyl pouze prázdný pojem. Vysvětlíme si, co je „business agilita“ a jaké základní principy vedou k jejímu dosažení.

Přednáška poskytuje nejen úvod do frameworku SAFe, ale hlavně základní informace o agilní kultuře a jejím obsahu. Přemýšlet agilně musí opravdu každý zaměstnanec ve firmě. Organizace je totiž agilní jen tak jako její nejméně agilní článek. Během přednášky si ukážeme případové studie o tom, jak framework SAFe pomohl v jiných velkých organizacích a jakých výsledků bylo dosaženo.

 

  • Proč vést projekty/produkty agilně?
  • Co je to Business Agilita a jak jí dosáhnout?
  • Představení Scaled Agile Framework (SAFe).
  • 7 klíčových agilních kompetencí organizace.
  • Jak agilně plánovat velké projekty?
  • Případové studie z velkých aplikací SAFe.

 

Prezentující: Ing. Martin Popelák

Martin Popelák je již více než deset let lektorem a koučem agilních školení a workshopů a má praktické zkušenosti z mnoha firem z České republiky i ze zahraničí. Jeho hlavní předností je umění propojit vykládanou látku s příklady z praxe, působí totiž jako agilní kouč ve společnosti Siemens PLM, kde se podílí na agilní transformaci organizace s více než 2 000 zaměstnanci. Martin je školitelem kurzů společnosti SCALED AGILE, je držitelem certifikace SAFe® Program Consultant, která mu umožňuje vyučovat certifikační kurzy frameworku SAFe. Martin byl hlavním lektorem více než 100 různých agilních kurzů a velmi rád pomáhá firmám v agilním vzdělávání a zlepšování agilních procesů. Martin studoval v USA, takže školení mohou probíhat v českém i v anglickém jazyce. 

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace