Jak objevit, analyzovat a zabezpečit Vaše API kdekoliv

23. 2. 2022 9:00 – 10:00

Na co se můžete těšit:

Nové trendy v provozu aplikací vedené především kontejnerizací a bez běhu klasických serverů mají významný dopad na to, jak jsou aplikace navrženy, síťově propojeny a zabezpečeny. Síťové politiky a zásady již nelze spravovat pouze na klasické úrovní síťových prvků. Existující nástroje navržené na ochranu před útoky tzv. WAF (Web Application Firewall), avšak ty nedokáží chránit před  chybami a komunikací samotných aplikací a jejich API rozhraní. Tímto vzniká potřeba nového přístupu zabezpečení zaměřeného na aplikace a  jejich API komunikaci.

V rámci této snídaně jsme si pro vás připravili: Nové trendy v provozu aplikací vedené především kontejnerizací a bez běhu klasických serverů mají významný dopad na to, jak jsou aplikace navrženy, síťově propojeny a zabezpečeny. Síťové politiky a zásady již nelze spravovat pouze na klasické úrovní síťových prvků. Existující nástroje navržené na ochranu před útoky tzv. WAF (Web Application Firewall), avšak ty nedokáží chránit před  chybami a komunikací samotných aplikací a jejich API rozhraní. Tímto vzniká potřeba nového přístupu zabezpečení zaměřeného na aplikace a  jejich API komunikaci. V rámci této snídaně jsme si pro vás připravili:

  • Reálné příklady bezpečnostních útoků aplikací / API, které nejsou blokovány bezpečnostními nástroji na úrovni sítě nebo WAF.

  • Čtyři klíčové principy, které by uživatelé měli hledat v jakémkoli bezpečnostním řešení App / API.

  • Jak mohou uživatelé využít čtyři klíčové principy k řešení svých bezpečnostních potřeb App / API.

  • Živé ukázky jednotlivých způsobů zabezpečení.

 

Prezentující:  Jakub Pavlík, Director of Engineering (F5 Volterra)

Jakub Pavlík působí v F5 jako Director of Engineering, kam se dostal jako součást akvizice společnosti Volterra. Je zodpovědný za provoz Volterra Edge platformy v rámci F5. Společně se svým týmem působí na poli globálních cloudvých platforem již přes 6 let. Je také spoluzakladatel a bývalý CTO společnosti tcp cloud a.s. (v roce 2016 koupena společností Mirantis).

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace