Automatizace tradiční linuxové infrastruktury

Na co se můžete těšit:

Světem dnes hýbe kontejnerizace, jako efektivní, vysoce škálovatelná a dobře spravovatelná metoda provozu moderních aplikací. Cesta k ní, je ale dost složitá, má svá specifika a především u aplikací, kde nejsme schopni ovlivnit vývoj, je často jedinou možností provozovat je způsobem, na který jsme zvyklí, tedy v tradiční virtuální infrastruktuře. Jak se z toho nezbláznit a efektivně takovou tradiční infrastrukturu ukočírovat bude hlavním tématem přednášky. Ukážeme si možnosti automatizace na různých úrovních za použití zajímavých open source nástrojů jako je Foreman, Ansible a AWX.

 

  • Úvod do automatizace - proč, kdy a co
  • Ansible v roli konfiguračního managementu
  • Red Hat Satellite 6 (aka Foreman) pro správu celého životního cyklu systémů
  • Red Hat Ansible Automation Platform (aka Ansible Tower/AWX) jako velmi robustní a zároveň univerzální platforma pro automatizaci
  • Ukázkový model integrace těchto nástrojů do infrastruktury

 

Prezentující: Milan Zelenka (Konzultant ve společnosti Data Force, s.r.o.)

Milan Zelenka má více jak 14-leté zkušenosti se správou linuxových systémů v enterprise prostředí. Jedna z jeho specializací ve firmě Dataforce jsou konzultace v oblasti automatizace správy linuxových systémů pomocí nástrojů Puppet, Ansible, Foreman a Katello.

 

Místo konání: 

V současné době jsme se Vám rozhodli poskytnout snídani ve virtuální podobě. Den před konáním Vám zašleme na emailovou adresu link pro připojení. 
Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

 

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

* Povinné pole
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Další informace