Trendy v ICT bezpečnosti, visibilita sítě a bezpečnostní monitoring

Na co se můžete těšit:

1. Trendy v ICT bezpečnosti v době digitální transformace

V době, kdy se zásadním způsobem mění způsoby práce s daty, kdy business požadavky předpokládají rychlé nasazováni aplikací a častější propojení s cloudem, a kdy se využívají různorodé přístupy k datům z nejrůznějších zařízení, je třeba se ptát, jak na tuto změny reaguje ICT bezpečnost:

 

  • jak se dnes postavit k ICT bezpečnosti
  • role ICT bezpečnosti v procesu digitální transformace
  • kde jsou problematická místa řešení bezpečnosti?
  • existuje nějaké efektivní řešení?

 

Prezentující:  Horymír Šíma (Fortinet)

Horymír se před téměř 5 lety připojil jako Major Account Manager ke společnosti Fortinet, jenž je předním světovým dodavatelem výkonných síťových bezpečnostních řešení. Za sebou má již více než 20 let v ICT oboru a 10 let v oblasti bezpečnosti na pre-sales, obchodních i manažerských pozicích. Z jeho předchozího působení u významných Security dodavatelů v ČR jmenujme například společnost Corpus Solutions, Simac Technik ČR, ICZ nebo MHM Computer.

 

2. Přednáška - Jak získat úplný přehled, co se mi děje v síti

Specialisté na bezpečnost a rizika se shodují, že největším rizikem není perimetr a internet jako takový, ale lidský faktor – navíc sedící „uvnitř“ Vašich datových sítí. Předpokládejme skvěle chráněný perimetr FW, IPS, AV – to je základ. Nicméně naše vnitřní síť není uzavřená a Vy musíte řešit provozní a bezpečnostní rizika plynoucí z toho, jak:

 

  • zajistit zabezpečený přístup uživatelům do sítě zevnitř
  • co nejlépe se ochránit proti sofistikovanému útoku na Vaši společnost (kde samozřejmě žádná signatura neexistuje) 
  • umět co nejrychleji odhalit příčinu pomalého chodu aplikace, neplnění SLA apod.

 

Nutnou součástí pro zajištění komplexní bezpečnosti v síti jsou viditelnost, informace a jejich efektivní a včasné zpracování. Existují různé nástroje pro monitoring a sledování informací v sítí a my Vám ukážeme, jakým způsobem tomuto přispívají řešení společností Flowmon a LOGmanager.

 

Prezentující:  Tomáš Bárta (Veracomp)

Tomáš Bárta, poté co si na čas odskočil do Kaspersky Labs, se před nedávnem vrátil do společnosti Veracomp, kde je odpovědný za podporu klíčových partnerů a rozvoj obchodních aktivit v rámci celého portfolia distribuovaných produktů a služeb. Tomáš využívá své patnáctileté zkušeností z oblasti IT, kybernetické bezpečnosti a telekomunikací, které nasbíral během působení na straně koncového zákazníka, operátora, systémového integrátora, distributora i výrobce.

 

Místo konání: DataScript s.r.o. (areál Classic 7, BUDOVA C.), Jankovcova 1037/49, Praha 7

Jak se na snídani dopravit? 

Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

  • Tramvají: Ortenovo náměstí nebo Maniny
  • Autem - v okolí školícího střediska jsou modré parkovací zóny (ul. Jankovcova parkovací hodiny 15,-/hod.)

 

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole