Jemný úvod do programovacího jazyka Kotlin

Na co se můžete těšit:

Kotlin je relativně mladý, ale o to zajímavější programovací jazyk, který začal vznikat teprve v roce 2011 ve společnosti JetBrains. V Kotlinu můžete kompilovat váš kód nejen aby jej bylo možné spouštět uvnitř JVM, ale také do JavaScriptu nebo dokonce nativního kódu. Mezi jeho velké výhody patří hlavně možnost využívat obrovského ekosystému programovacího jazyka Java. 

Jazyk je o to zajímavější, že jeho rozvoj společně s JetBrains podporuje i gigant Google, který jej v roce 2017 zavedl jako nativní jazyk pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a od května 2019 je dokonce jazykem preferovaným pro vývoj na této platformě. 

  • Historie a specifika jazyka Kotlin
  • Základní vlastnosti
  • Přecházíme z Javy na Kotlin
  • Java a Kotlin v jednom projektu


Prezentující: Jiří Kratochvíl

Jiří má mnohaleté zkušenosti s návrhem a implementací rozsáhlých počítačových systémů, a to jak z oblasti finančního sektoru a státní správy, tak i řešení pro menší organizace a startupy. Při dodávce systému byla vždy motivace maximální eliminace lidského faktoru u často se opakujících činností. Proto se, kromě jiného, zaměřil na "automatizaci správy a provozu infrastruktury”, a to od vývojářských stanic, přes testovací prostředí až po produkční prostředí. Jiří v současné době pracuje ve společnosti JetBrains. 

 

Místo konání: DataScript s.r.o. (areál Classic 7, BUDOVA C.), Jankovcova 1037/49, Praha 7

Jak se na snídani dopravit? 

Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

  • Tramvají: Ortenovo náměstí nebo Maniny
  • Autem - v okolí školícího střediska jsou modré parkovací zóny (ul. Jankovcova parkovací hodiny 15,-/hod.)


Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu


Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole