DataScript ico

Konference Kubernetes

Praha, 6.3.2018

Kubernetes se stává středem cloudového světa, pojďme se do tohoto světa podívat.

Registrace
 ico Kde

Praha 4

 ico Kdy

6.3.2018

 ico Trvání

8:00 – 16:30

 ico Kapacita

192 míst

 ico Cena

3.200 Kč + DPH

 ico Řečníci

5

Proč se přijít podívat?

Získejte Wild CARD na 113. židli a užijte si konferenci for free (pozice se počítá dle došlých registrací)

Co se dozvíte?

Program

Jak Kubernetes a kontejnery mění provoz a správu moderní infrastruktury

09:00 – 10:00

Kubernetes je často vnímáno jako “jen další” typ kontejnerové orchestrace, avšak Kubernetes API má svůj design zakořeněný ve více než 10-ti letech zkušeností s Borgem (Google předchůdce Kubernetes). Není tedy náhodou, že za poslední rok uvedlo na trh téměř 20 výrobců produkty okolo CaaS a PaaS založených právě na této technologii. Zároveň 3 největší public cloudy AWS, Azure a Google nabízejí managed Kubernetes.

Toto je poprvé, kdy máme univerzální rozhraní, kterým můžeme zajistit skutečnou workload mobilitu a nezávislost na konkrétním výrobci. V této úvodní přednášce představíme, co to znamená běžet a spravovat cloud native aplikace a jaké příležitosti nabízí těm, kteří chtějí budovat moderní cloudovou infrastrukturu.

Kuba Pavlík

Jakub Pavlík

Director of Product Engineering, Mirantis

Jakub Pavlik působí na pozici Director of Product Engineering ve společnosti Mirantis a je former CTO a chief architect tcp cloud (koupena v 2016). Zaměřuje se na open source cloudové řešení založené na technologiích OpenStack, Kubernetes atd. Je zodpovědný za vývoj, support a provoz Mirantis Cloud Platform. Je členem OpenContrail Advisory Board.

Technologie ukryté pod pokličkou a jejich využití v modulární architektuře Kubernetes

10:30 – 11:30

CNI, CRI, scheduler, device a storage extensions - Kubernetes používá velké množství technologií a zásuvných modulů, které není potřeba v běžném provozu upravovat. Nicméně pokud chceme dostat z našeho clusteru maximum nebo si prostředí upravit, tak se musíme do Kubernetes ponořit podrobněji. Vědět jaké služby používá, kde běží a jak mohou ovlivnit funkčnost celého clusteru. Co se vlastně děje, když se spouští pod a jak opravdu funguje síť? Během přednášky Vám ukážu útroby Kubernetes a předvedu jak moc je tento systém modulární a že není důvod se bát upravit Kubernetes k obrazu svému.

David Bečvařík

David Bečvařík

Senior Software Engineer

David je jedním ze zakládajících členu Prague Containers Meetup, pravidelně přednáší o kontejnerech, Kubernetes a Linuxu obecně. David je zároveň fanouškem Emacs, Scheme, Python a Rust.

Kubernetes na AWS: nasazení, provoz a údržba

12:00 – 13:00

Proč jsme zvolili Kubernetes ve VersionPress.com, co nám to řeší, co by se jinak dělalo těžko a co by mohlo být lepší? Vysvětlím konkrétní nasazení a řešení. Další část se bude věnovat nasazení Kubernetes na AWS a to pomocí praktické ukázky. Pomocí automatizačího nástroje Terraform rozjedeme na AWS kompletní, funkční Kubernetes cluster a pak nasadíme webovou aplikaci, kde si ukážeme, jak to celé funguje v praxi. Důležitou součástí je údržba Kubernetes clusteru. Ať už jsou to zálohy, monitoring, nebo třeba bezvýpadkový upgrade na novou verzi. Nakonec bych rád zmínil problémy, na které lze na AWS narazit, a jak je řešit.

Martin Stiborský

Martin Stiborský

Sysadmin, VersionPress.com

Martinova hlavní náplň práce je administrace linuxových systemů. Zajímá se o cloud jako AWS nebo Google Cloud Platform, kvůli jejich obrovské nabídce řešení a tempu inovací. V poslední době se věnuje Kubernetes, a to nejen proto, že je to dobrá technologie, ale hlavně protože velmi usnadňuje spolupráci.

Stock trading infrastruktura v Kubernetes

13:30 – 14:30

Pojďme se podívat, jak v Quantlane postupně přecházíme z původní architektury postavené na docker-compose do světa Kubernetes běžícího na bare metal serverech. Ukážeme si, jak efektivně propojovat služby běžící uvnitř Kubernetes se službami, které ještě nebyly zmigrované. Podíváme se na způsoby monitorování aplikací uvnitř Kubernetes. A nakonec se dozvíte, co jsme získali opuštěním docker-compose.

Libor Jonát

Libor Jonát

Senior Software Enginner, Quantlane

Libor pracuje ve společnosti Quantlane, kde se stará o vývoj, nasazení a provoz aplikací pro obchodování na akciových burzách. Posledního půl roku pracuje na převodu celé infrastruktury do Kubernetes.

Kubernetes jako služba na AWS - Amazon Elastic Container Service for Kubernetes

15:00 – 16:00

Podle průzkumu Cloud Native Computing Foundation (CNCF), která zastřešuje vývoj Kubernetes, téměř 70% respondentů provozuje produkční prostředí Kubernetes na clustru platformy AWS. Až do nedávna ale bylo potřeba se o tyto clustry starat - instalace v různých availability zónách, škálování, vysoká dostupnost, monitoring, aktualizace a upgrade na novější verze. S uvedením služby Amazon Elastic Container Services for Kubernetes (EKS) tyto starosti administrátorům odpadnou. V přednášce se podíváme do hloubky na architekturu této služby, její výhody, integraci s ostatními AWS službami (load balancing, sítě, bezpečnost, monitoring a auditing) a kompatibilitě s open source verzí Kubernetes.

Kral

Vladimír Šimek

Sr. Solutions Architect, Amazon Web Services

Vladimír je cloud architekt s více jak 15 lety zkušeností ve virtualizaci, serverové infrastruktuře, cloudových službách, sítích a bezpečnosti. Jako Solutions Architect pro Amazon Web Services pomáhá zákazníkům z různých zemí střední a východní Evropy na jejich cestě do cloudu. Je velkým fanouškem Pythonu, Linuxu, a samořídících automobilů...

Registrace

Jak se k nám dostanete?

Kongresové centrum
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha 4

Nejrychleji z centra Prahy Metrem do stanice Budějovická (trasa C). Pak autobusem č. 193 na zastávku IKEM.

Parkovat můžete ve dvou nadzemních podlažích garážové budovy u hotelu Rezidence EMMY v okolí. Za každou započatou hodinu je parkovací poplatek 30 Kč.

ico

Autem

Sjezd z Jižní spojky směr Jesenice na Vídeňskou ulici. Na světelné křižovatce Vídeňské ul. s ulicí Zálesí jeďte rovně směrem na Jesenici. Na následující světelné křižovatce s ulicemi Jalodvorská a K Zelené louce odbočte vlevo, kde uvidíte novostavbu IKEM.

ico

Tramvají

Bohužel tento oblíbený spoj není k dispozici.

ico

Autobusem

Autobusové linky 193, 138, 203 zastavující na zastávce IKEM.

Regionální linky: 332, 335, 337, 339, 362