Docker - projekt s budoucností

Na co se můžete těšit: 

  • Jak vám tyto nástroje mohou ušetřit náklady na správu vaší infrastruktury a jejich začlenění do vývojového procesu
  • Co je Docker a k čemu je dobrý
  • Příklad použití; během pěti minut nainstalujeme redakční systém, docker, dedikovanou databázi a to vše spustíme jediným příkazem
  • Diskuze na téma možnosti využití Dockeru u Vás

Odkazy na kurzy Docker:

http://www.datascript.cz/kurzy/open-source/docker-101-v-praxi/

http://www.datascript.cz/kurzy/open-source/docker-advanced/

 


Instalace WordPressu pomocí dockeru za pět minut ...

Doby, kdy systémový administrátor musel na každý server ručně instalovat jednotlivé aplikace, je už naštěstí dávno pryč. Zejména při představě, že tento krok musel už předtím udělat vývojář aplikace, tester a řada dalších, je snadné si představit, kolik taková činnost stojí času a také peněz. Navíc při představě, že každý používá jiný operační systém nebo alespoň jinou konfiguraci, je snadné si představit, jaké problémy nás mohou potkat. Vlastně není potřeba si to představovat, protože řada z vás tento scénář prožívá dnes a denně. Nebo jiná noční můra systémového administrátora. Aktuální “železo” už nepostačuje požadavkům na vývoj a je potřeba upgradovat. V kanceláři máte zbrusu nový server a nezbývá nic jiného než jej jen nakonfigurovat. Instalace systému, databáze, aplikačních serverů, nastavení zabezpečení a hromada dalších kroků vám zajistí “příjemně” strávený den. 
 
Zkusme to dělat jinak - chytřeji. Využijme prostředků pro automatizaci vaší infrastruktury, jejím jedním z představitelů je právě Docker. Používejte stejné nastavení vašeho deploymentu, a to jak pro vývojáře na jejich pracovních stanicích, pro testery a samozřejmě i na produkčním prostředí. Vše automatizovaně a bez složitého konfigurování. 
 
V tomto krátkém workshopu vám představím krásu, jednoduchost a zároveň sílu tohoto nástroje. Během pěti minut nainstalujeme redakční systém Docker, dedikovanou databázi a to vše spustíme jediným příkazem! 
 

Prezentující: Jakub Veverka

Spolu s Jirkou Kratochvílem má Jakub mnoholeté zkušenosti s návrhem a implementací rozsáhlých počítačových systémů, a to jak z oblasti finančního sektoru a státní správy, tak i řešení pro menší organizace a startupy. Při dodávce systému byla vždy motivace maximální eliminace lidského faktoru u často se opakujících činností. Proto se, kromě jiného, zaměřil na "automatizaci správy a provozu infrastruktury”, a to od vývojářských stanic, přes testovací prostředí až po produkční prostředí. 
 

Místo konání: DataScript s.r.o. (areál Classic 7, BUDOVA C.), Jankovcova 1037/49, Praha 7

Jak se na snídani dopravit? 

Doporučujeme využít hromadnou dopravu.

  • Tramvají - zastávka Ortenovo náměstí nebo Maniny
  • Autem - v okolí školícího střediska jsou modré parkovací zóny (ul. Jankovcova parkovací hodiny 15,-/hod.)

  

Těšíme se na Vaši účast, team DataScriptu

Podmínky registrace

Podmínkou bezplatné účasti na našich snídaních je uvedení Vaší společnosti, jmenného emailu a platného telefonního čísla. V opačném případě si vyhrazujeme právo Vaši účast odmítnout.

Bezplatně registrovat na Morning Talks

Kurzy
Submit
* Povinné pole