DataScript ico

Konference Elastic

Praha, 24.10.2017

První a pouze jedna. Načerpejte zkušenosti z různých použití Elasticsearch a Elastic Stack.

Registrace
 ico Kde

Praha 4

 ico Kdy

24.10.2017

 ico Trvání

8:00 – 16:30

 ico Kapacita

192 míst

 ico Cena

3.200 Kč + DPH

 ico Řečníci

5

Nabitá událost

Získejte Wild CARD na 99. židli a užijte si konferenci for free (pozice se počítá dle došlých registrací)

Co se dozvíte?

Program

Jak využít Elastic Stack pro zpracování a analýzu datových zdrojů

09:00 – 10:00

Elasticsearch se od své první veřejné verze, vydané před více než sedmi lety, stal ústřední technologií v bohaté platformě produktů, nazývané "Elastic Stack". V přednášce Karla Minaříka, založené na praktických ukázkách a demonstracích, si ukážeme rozličné komponenty celé platformy, od nahrávání dat pomocí produktů ze skupiny "Beats", přes využití speciálního typu Elasticsearch instance ("ingest") pro jejich zpracování a transformaci či využití agregací ("aggregations") pro jejich analýzu, až po jejich vizuální reprezentaci v produktu Kibana nebo odhalování trendů a anomálií pomocí "machine learning" pluginu.

Minarik

Karel Minařík

Developer, Elastic

Karel je softwarový architekt, webový vývojář a návrhář uživatelských rozhraní. Ve společnosti Elastic pracuje zejména na interních aplikacích a infrastruktuře a zároveň vyvíjí a spravuje Ruby klienta a Rails integrace pro Elasticsearch.

Logování a analýza dat u služeb s desítkami milionů záznamů denně

10:30 – 11:30

V Gransy s.r.o. využíváme Elasticsearch pro logování DNS záznamů z různých zdrojů a jejich následnou analýzu. Z požadavků na DNS, webserverů a dalších zdrojů zpracováváme více než 11 miliard záznamů měsíčně, z kterých následně generujeme statistiky pro zákazníky.

Ukážeme si jak probíhal vývoj zpracování dat od MySQL až po současný Elasticsearch cluster a jak jej v praxi rozšiřujeme a škálujeme pro velký objem dat. Jak lze využít PacketBeat pro sběr dat přímo z provozu serveru, a jak získaná data z různých zdrojů dostat přes Logstash do Elasticu s využitím dalšího obohacení dat. Ukážeme si proč jsme se rozhodli pro Elasticsearch a prozkoumáme naše sta-milionové a miliardové tabulky, z kterých vygenerujeme statistiky a analýzy.

Jan Horak

Jan Horák

CEO, Gransy s.r.o.

Jan Horák je jednatel společnosti Gransy s.r.o., předního registrátora domén s mezinárodní působností, poskytujicí služby od A do Z. Kromě registrace domén poskytuje také služby národním registrům, jako například AnycastDNS, nebo analyzuje obrovské množství DNS dat v rámci členství v DNS-OARC, k čemuž využívá právě Elasticsearch.

Vyhledáváme česky

12:00 – 13:00

Jaké možnosti aktuálně nabízí Elasticsearch pro práci s češtinou a jak správně nastavit český analyzer? Jak na skloňování nezávisle na diakritice? Jak pracovat se synonymy a co použít, aby vše fungovalo současně s našeptávačem? To jsou otázky, na které se pokusím odpovědět v této přednášce, kde si jednotlivé postupy ukážeme na živých příkladech.

Petr Novotny

Petr Novotný

Team leader & developer

Petrův odborný záběr je od solution architektury přes vlastní development (JavaScript, PHP) přes ElasticSearch, Oracle, PL/SQL až po agilní metodiky a SCRUM. Petr se zároveň věnuje již několik let technologii ElasticSearch a stal se kmenovým lektorem společnosti Datascript.

Elasticsearch ve světě médií

13:30 – 14:30

V NEWTON Media ukládají do Elasticu stovky milionů dokumentů v několika jazycích. Projdeme si způsob využití Elasticsearche pro potřeby vyhledávání ve velkých objemech dat. Podíváme se, jaká řešení jsme využívali v minulosti a jaké důvody vedly k přechodu na Elasticsearch. Jakým způsobem se postavili k řešení specifických požadavků ze světa monitoringu médií. Dozvíte se, jak se jejich zvolené řešení osvědčilo a jaké mají plány do budoucna.

Sebl

Zdeněk Šebl

Senior Software Developer, NEWTON Media

Zdeněk působí v Newtonu již 19 let a během této doby se kromě vývoje software zaměřoval zejména na oblasti, které souvisejí s ukládáním dat a jejich dalším využitím (Elasticsearch, MSSQL, MS SiteServer, dtSearch, Sphinx). Poslední 3 roky se v rámci vývojového týmu věnuje návrhu a realizaci záležitostí kolem Elasticsearch.

Příběhy ze života Elasticsearch

15:00 – 16:00

Ve své přednášce, založené na mnohaletých zkušenostech v týmu konzultantů společnosti Elastic, představí Honza Král několik zajímavých případových studií, které demonstrují rozmanité a vynalézavé způsoby, jakými lidé využívají Elasticsearch a celý "Elastic Stack"; problémy, s nimiž se setkávají, a jejich řešení. Mezi témata, jimiž se bude zabývat, jsou pokročilé nastavení fulltextové analýzy, specifické mechanismy řazení výsledků vyhledávání a využití skriptování, stejně jako otázky spojené se škálováním a architekturou.

Kral

Honza Král

Developer and consultant, Elastic

Honza je součástí konzultačního týmu společnosti Elastic, kde pomáhá zákazníkům co nejlépe využít potenciál Elasticsearche a souvisejících produktů, zejména v oblasti škálovatelnosti, stability, architektury a doporučených postupů. Je rovněž dlouholetým Python vývojářem a členem české i mezinárodní Python komunity.

Registrace

Jak se k nám dostanete?

Kongresové centrum
Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM)
Vídeňská 1958/9
140 21 Praha 4

Nejrychleji z centra Prahy Metrem do stanice Budějovická (trasa C). Pak autobusem č. 193 na zastávku IKEM.

Parkovat můžete ve dvou nadzemních podlažích garážové budovy u hotelu Rezidence EMMY v okolí. Za každou započatou hodinu je parkovací poplatek 30 Kč.

ico

Autem

Sjezd z Jižní spojky směr Jesenice na Vídeňskou ulici. Na světelné křižovatce Vídeňské ul. s ulicí Zálesí jeďte rovně směrem na Jesenici. Na následující světelné křižovatce s ulicemi Jalodvorská a K Zelené louce odbočte vlevo, kde uvidíte novostavbu IKEM.

ico

Tramvají

Bohužel tento oblíbený spoj není k dispozici.

ico

Autobusem

Autobusové linky 193, 138 zastavující na zastávce IKEM.

Regionální linky: 332, 335, 337, 339, 362